Главная Мой профиль Регистрация Выход Вход
Винница Электротранс
Понедельник
29.4.2024
12:28
Приветствую Вас интерисующий вами пользователь | RSS ВходРегистрацияГлавная
html clock часы для сайта
Материалы на нашем сайте добавлены нашим Администратором:© Денис Колесник 2009
Меню сайта
Плеер
Категории раздела
Новости Трамвая [6]
Новости Троллейбуса [0]
Новости сайта [5]
Разные новости [7]
Наш Опрос
Как вам мои статьи
Всего ответов: 9
Облако тегов
Сезон на сайте
Поиск с Википедии
Поиск по сайту
Погода в Виннице
Погода в Виннице
Календарик
«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Анекдоты
Случайный Анекдот

Хочешь ещё анекдот?
Нажми F5!
Информационная стр

Державний історико-культурний заповідник "Буша"

Працює: з 8.00 до 17.00, вихідні: субота, неділя
Адреса: Вінницька обл., Ямпільський р-н, с. Буша
Телефон: 8 (236) 2-61-90

На землі залишилося зовсім не багато таких місць, як національний заповідник “Буша”, що на Вінниччині. Саме тут досі зберігаються як історичні пам’ятки, датовані різними століттями, починаючи від трипільської, скіфської, черняхівської, древньоруської культур (ХІ-ХІІ ст.), так і сучасні кам’яні скульптури, що представляють теперішнє мистецтво.


Дослідження цього об’єкта ведеться роками. У 1883 році професор Антонович відкрив у Буші унікальний рельєф, створений у дохристиянські часи. Дерево без листя, півень, олень, людина навколішках і таємничий чотирикутник залишив на скелі древній художник. Повірте, нічого подібного ви не знайдете в жодній країні світу.

Буша увійшла в історію України як одна зі славних віх визвольної війни 1648-1654 років, що проходила під проводом Богдана Хмельницького. На той час це було велике місто Брацлавщини з замками, підземними ходами та баштами, одна з них, до речі, збереглася і до сьогодні. Решта будівель та підземні ходи у ході оборони міста під час визвольної війни були зруйновані та завалені.


За легендою, яку дуже полюбляють переповідати місцеві жителі, ворожі війська, дізнавшись, що всі чоловіки пішли на війну, а в місті залишилися лише жінки та діти, вирішили напасти та отримати легку перемогу. Але не тут то було. Обороняли місто всі, хто міг тримати зброю. Та згодом захисників залишилося зовсім мало, і Мар’яна, вдова сотника Зависного, яка очолювала оборону, зібрала останніх городян, закрилася з ними в одному з порохових погребів і запалила порох. Страшний вибух знищив не тільки всіх захисників та ворогів, але й зруйнував майже всі будівлі міста, засипав підземні ходи.


Тут зберігаються малюнки перших людей

Століття невблаганно руйнують цей старовинний пам’ятник. З метою уберегти його від подальшої руйнації тут був створений національний історико-культурний заповідник. Однією з його складових є музей просто небо – парк історичної скульптури, розташований довкола вцілілої башти замку.


Таланти сучасних митців втілили історію краю у скульптури з місцевого каменя піщаника, об’єднавши легенди і реальність. Нині цей парк налічує сотні кам’яних скульптур, їх кількість з кожним роком збільшується за рахунок проведення традиційного пленеру “Подільський оберіг”, в якому беруть участь усі відомі скульптори, архітектори, каменотеси і художники України. Приєднатися до них можете і ви, якщо завітаєте на Вінниччину.

Форма входа
Мини-чат
500
Статистика
Администрация: 1
Гости: 1
Пользователи: 0
тИЦ и PR сайта
Закладки сайтов
Калькулятор
Skype статус
Разное видео сайта
Праздники Украины
Праздники Украины
Новый год
Сайты
Автобусный транспорт, Пятигорский трамвай, Трамвайные вагоны, Электротранспорт Северной Столицы, Транспортное радио РГТМ, Брянский троллейбус, Ульяновский городской транспорт, Мир метро Общественный транспорт Самарской области

Использованы материалы с сайта Depo.vn.ua.Материалы на нашем сайте добавлены нашим Администратором:©Денис Колесник 2009
Copyright MyCorp © 2024
Используются технологии uCoz